En popüler tatil yerleri: Top 25

Bora Bora

Fransız Polinezyası’nın tropik adası, bembeyaz kumsalları ve kristal berraklığındaki deniziyle eşsiz bir tatil cenneti. Büyük Okyanus’un ortasındaki ada, okyanus dalgalarından etrafındaki doğal dalgakıranlar sayesinde korunduğu için, her zaman sakin ve berrak deniziyle ilgi çekiyor.

Maldivler

Özellikle balayı tatilcilerinin favori destinasyonu olan adalar, Hint Okyanusu’nun ortasında yer alıyor. Deniz üstünde kurulu bungalowlar, sınırsız dalış aktivitesi ve neredeyse tüm yıl süren ılıman iklimiyle öne çıkıyor.

İsviçre

Avrupa’nın kalbindeki küçük ama zengin ülke, başta Alpler olmak üzere doğal güzellikleri ve tablo gibi şehirleriyle ilgi çekiyor. Kış aktiviteleri bakımından zengin Alp Dağları, aynı zamanda yeşilin her tonunu ve sayısız gölü görebileceğiniz eşsiz manzaralar da sunuyor.

İsviçre yazımız için tıklayınız

Bahamalar

Orta Amerika’nın cennet adası, son zamanlarda eko-turizm yatırımları, doğal yaşam parkları ve insanlarla içiçe geçmiş yaban hayatı ile öne çıkıyor.

Cancun

Meksika’nın popüler turizm destinasyonu, turkuaz denizi ve eşsiz eğlence mekanlarıyla dikkat çekiyor. Deniz altındaki heykel müzesi ve köpek balığı dalışları da ilgi çeken diğer aktivitelerin başında geliyor.

Yunanistan

Fazla söze gerek yok… Tarih, mitoloji, mimari, deniz, plaj, balık, Sirtaki ve Ouzo, akla ilk gelenler.

Selanik yazımız için tıklayınız

Atina yazımız için tıklayınız

Thassos yazımız için tıklayınız

Tayland

Uzakdoğu’nun turizm cenneti, modernizm ile uzakdoğu kültürünü birleştirmesiyle öne çıkıyor.  Doğal güzellikleri, eşsiz mutfağı ve eğlenceli mekanlarıyla mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Bali

Endonezya’nın ünlü adası, tropik ormanları, plajları ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkıyor. Doğal bitki örtüsü içinde gizlenmiş eşsiz güzellikteki tapınaklar, denizle birleşen ormanlar ve muhteşem plajlar, tatil fotoğraflarına olağan üstü fonlar yaratıyor.

Dubai

Çölün ortasında yaratılmış bir cennet… Her ne kadar gökdelenleri, yapay adaları ve alışveriş merkezleriyle ünlense de, zenginliğin adeta heryerden fışkırdığı bu şehirde çöl safarisi, deniz aktiviteleri ve Arap esintili eğlenceler büyük ilgi çekiyor.

Dubai yazımız için tıklayınız

Filipinler

7 binin üzerindeki adadan oluşan ülkede, gezmek ve eğlenmek için yapılacakların sınırı yok… Kristal berraklığında bir denizle çevrili doğal güzellikler, ormanlar ve plajlar insanı hayran bırakıyor.

Fransa

En seçkin tatil destinasyonlarının bulunduğu güney sahillerinden, romantik ve sofistike Paris’e, ülkenin her köşesi seyahat severlerin ilgi odağı konumunda.

Paris yazımız için tıklayınız

Strazburg yazımız için tıklayınız

Cannes yazımız için tıklayınız

İtalya

Her sokağı tarih kokan Roma’dan Amalfi kıyılarına, kanallar şehri Venedik’ten, sanatın merkezi Floransa’ya her köşesi başka bir güzel.

İspanya

Eşsiz mimarisi, tarihi yapıları, sanat eserleri ve sıcak insanları ile adeta bir tatil cenneti olan ülke, lezzetli mutfağı ve sabahlara kadar süren eğlencesiyle de öne çıkıyor.

Barselona yazımız için tıklayınız

Madrid yazımız için tıklayınız

Japonya

Sanki başka bir dünyaymış gibi duran tabiatı, doğal güzellikleri ve yüzyıllardır korunan kültürüyle farklı, merak uyandıran ve orijinal…

Kaliforniya

ABD’nin bu heyecan verici eyaleti, Los Angeles ve San Francisco gibi şehirlerinin yanı sıra, doğal parkları ve bol güneşli plajlarıyla dikkat çekiyor.

NewYork

Modern dünyanın çekim merkezi, dünyanın dört bir yanından eserlerin toplandığı müzeleri, alışveriş caddeleri, ikonik yapıları ve sanat merkezleri ile ilgi çekiyor.

Queensland, Avustralya

Kıtanın popüler kıyı şeridi, Büyük Bariyer Resifi ve Fraser Adası ile dikkat çekiyor.

İngiliz Virgin Adaları

Karayip adalarının içinde plajları, eğlenceli plaj barları ve turkuaz deniziyle öne çıkıyor. Adalar, aynı zamanda dünyanın en zengin ve ünlülerini ağırlamasıyla da dikkat çekiyor.

 

Arjantin

Güney Amerika’nın en büyük ikinci ülkesi, kendisine aşık edecek bir çok unsura sahip. Gösteri sanatları, sıcak insanları ve müthiş şaraplarıyla diğer ülkeler arasında öne çıkıyor.

İzlanda

Ateş ve buzun uyumunun her köşesinde izlenebildiği ada, macera severlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Nefes kesen şelaleri, jeotermal havuzları ve halen aktif olan volkanik dağları ile hem heyecanlı hem de büyüleyici bir tatil isteyenlere…

Brezilya

Amazon ormanlarının ve sambanın sahibi ülke, tatilcilere sınırsız eğlence sunuyor. Vahşi doğada veya Ipanama plajındaki kalabalığın içinde kaybolmak, partilerde sabaha kadar eğlenmek veya sıcak insanların içine karışmak sizin kararınıza kalmış…

Norveç

Kuzeyin sakin ve sessiz ülkesi, kendine has doğası ve iklimi ile dikkat çekiyor. Kuzey ışıkları ile renklenen uzun geceler ve şelalelerle süslü fyordlarda yapılan geziler öne çıkan aktivitelerden sadece birkaçı…

Havai

Plajları, ormanları ve volkanik yapılarıyla uzun yıllardır en popüler tatil mekanları arasında yer alan adalar topluluğu, adeta cennetten bir köşe..

Florida

Beyaz kumlu sahilleri, havuzlu malikaneleri ve sokaklara taşan eğlencesiyle Amerikan rüyasının simgelerini barındıran eyalet, eğlence parkları ve özellikle de Walt Disney World Resort ile öne çıkıyor.

Kanada

Kuzey Amerika’nın soğuk ve karlı ülkesi, yüksek dağlara, eşsiz büyüklükteki ormanlara, göllere ve tundralara ev sahipliği yapıyor. Outdoor aktivitelerinde sonsuz seçenek sunan ülke, kayak, kano ve dağcılıktan hoşlananlar için birebir.

%d blogcu bunu beğendi: